Konečne nové dane pre firmy

Autor: Richard Stefak | 7.12.2013 o 10:47 | (upravené 7.12.2013 o 11:33) Karma článku: 7,84 | Prečítané:  316x

Milý otec národa, malí a strední korporátni podnikatelia sú najväčší zdierači štátu. Neplatia dane zo zisku. Preto sme privítali novú daň v podobe daňových licencií. O nových daniach si prednedávnom hovoril, že už nebudú. Tak si to pre istotu nazval „boj s daňovými únikmi". Tešíme sa, že môžeme platiť nové dane na podporu Slovenska a tešíme sa aj z toho, že niektoré zahraničné korporácie dostávajú daňové prázdniny, aby sme my tie dane za nich mohli zaplatiť. Je to skvele vymyslené. Je to priam biblické, tí, čo majú veľa tým sa pridá a tí, čo majú málo, tým sa zoberie aj to málo, čo majú.

Je výborné byť jeden rok pritlačený s platcovstvom DPH, druhý rok s nemožnosťou zamestnať na dohodu a tretí rok daňovou licenciou. V týchto časom krízy sa nám to zíde. Veď nevieme čo s peniazmi. Ďakujeme, že ste nám to ukázali. Naozaj sa tešíme, že pod rúškom sloganu „boj s daňovými únikmi" ste hodili do vreca aj poctivých, ktorých je prevažná väčšina v tomto štáte. Tešíme sa, že vymýšľate zákony, ktoré sú také, že síce vyriešite pár nepoctivých, ale doplatí na to väčšina poctivých. Ale veď sa to nestalo prvýkrát.

Ako sa ukázalo, po odhlasovaní zákona o čipovaní psov (žeby nová daň, len inak nazvaná?), trpeli iba tí poctiví, ktorú majú psa nahláseného na daň zo psa. Títo boli pokutovaní, za to že mu nedali čip, ale tí čo majú psa neprihláseného, nemôžu byť pokutovaní za očipovanie, lebo za neprihláseného psa na daň, nevedia komu majú dať pokutu. Je to skvelé, že tí čo sú poctiví, museli zaplatiť čipovanie, prípadne pokutu, a tí nepoctiví sa iba smejú. Ale najväčšia zábava je zrušiť zákon a nevrátiť peniaze poctivým. To je priam výborné. Kto je za toto zodpovedný? Samozrejme nikto!(: Úplne som zabudol, že zodpovednosť na Slovensku v politike nie je.

Tak sa tešíme, že to skúšate aj s podnikateľmi. Hlavne s tými malými. Nepremýšľali ste nad tým, že neplatenie dane z príjmu, môže mať u mnohých aj súvis s tým, že im daň nevyšla? Nepremýšľali ste nad tým, že je dnes pokračovanie krízy? Čo tak prípadne odvodové prázdniny, pre podnikateľov, ktorí zamestnajú človeka? Aha vlastne nie, lebo dohody ste zrušili. Nepremýšľali ste nad tým, že ak by ste dali napr. živnostníkom príspevok na zamestnanie jedného človeka, že by možno zmizla nezamestnanosť? Aha, asi nie, veď by ste to už dávno spravili. A tiež ste asi nepremýšľali nad tým, že keď pritlačíte malé firmy, tak budú ťažšie dýchať a boj s nezamestnanosťou zaručene prehráte.

Ďakujem, že ste ma opäť utvrdili v tom, že vám opäť nehodím hlas do urny. Dokazujete to už niekoľko rokov. Tých, čo nepremýšľajú zásadne nevolím, lebo z toho nič dobré nevzíde.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéfa ÚPN Krajňáka považovali za cuciaka, teraz je pre koalíciu diktátor

Šéf Ústavu pamäti národa viedol spor s českým ministrom financií Andrejom Babišom a zamestnancami, ktorí mali blízko k extrémizmu.


Už ste čítali?