Desať najväčších absurdností na Slovensku podľa mňa

Autor: Richard Stefak | 6.1.2014 o 12:26 | (upravené 6.1.2014 o 12:35) Karma článku: 5,54 | Prečítané:  1063x

Určite má každý z nás niekoľko vecí, ktoré sú skutočnosťou a zároveň nad ktorými mu zastáva rozum. Na Slovensku je ich dosť. Snažil som sa vybrať tie, ktoré sú podľa mňa tie najabsurdnejšie a najviac škodia Slovensku.

  1. Veľké nadnárodné spoločnosti dostávajú obrovské dotácie od štátu a daňové úľavy. Naproti tomu, malí a strední podnikatelia, Slováci, sú zatláčaní a podnikateľské podmienky na Slovensku sú pre nich veľmi náročné. Keby vláda dala dotácie slovenským živnostníkom, toľko čo dáva cudzím spoločnostiam, za chvíľu by bolo takmer po nezamestnanosti.

  2. V Slovenskom parlamente je dovolené piť alkohol. Niektorí poslanci chodia zjavne pod vplyvom alkoholu na rokovania NRSR. Zákaz požívania alkoholu v NRSR neprešiel kvôli SMERu. Môže opitý človek zodpovedne hlasovať a dávať správne smerovanie tejto krajine? Absolútne nie. Tak by si nikto nedal stavať vlastný dom alkoholikom.

  3. Slovenský sociálny systém je nastavený tak nešťastne, že ľuďom sa oplatí v mnohých prípadoch nepracovať a leňošiť.

  4. Slovenský sociálny systém je nastavený z časti tak nešťastne, že niektorí na jeseň radšej spáchajú trestný čin, aby sa dostali počas zimy do väzenia, lebo im je tam lepšie ako na slobode.

  5. Slovenský sociálny systém je nastavený z časti tak nešťastne, že ak si zoberiete dieťa z detského domova, tak na to finančne doplácate. Dovtedy štát prispieval na dieťa sumou x. Po tom, čo sa dieťa dostalo vďaka obetavosti adoptívnych rodičov do lepšej starostlivosti, klesne podpora z x na x/30.

  6. Slovenský sociálny systém je nastavený z časti tak nešťastne, že niekto dostane byt takmer zadarmo a iný musí platiť v banke obrovské úroky z hypotéky.

  7. Slovenský podporný systém zamestnanosti je nastavený z časti tak nešťastne, že podporuje zamestnanosť nezamestnaných na pozície upratovačiek a vrátnikov. Ktorý podnikateľ potrebuje príspevok na upratovačku alebo vrátnika? Celé to obsahuje toľko „papierovačiek", že aj keď len na zamestnanie upratovačky, ale nikomu sa to nechce riešiť. Nemalo by to byť celé tak, že podporný systém zamestnanosti pomáha v prvom rade podnikateľom a podnikateľskému prostrediu, ktoré vytvorí následne prácu pre druhých na tých pozíciach, ktoré následne dokážu vyrobiť ďalšie pracovné pozície?

  8. Poslanci v NRSR určili, že ľudský život je hodný ochrany od 12 týždňa po počatí. Túto absurditu nechávam bez komentára.

  9. Slovenský školský systém je nastavený tak nešťastne, že učitelia musia žiť na hranici chudoby. Nemalo by to byť tak, že kvalitné vzdelanie od kvalitných a dobre zaplatených ľudí vytvára našu budúcnosť. Viem, že to vedia aj vládni politici, inak by nedávali na vrcholové manažérske pozície v štátnych firmách ľudí, ktorí zarábajú extrémne veľa. Už to chýba iba preniesť do školstva.

  10. Slovenský žiak po strednej škole vie toho veľa, ale je mu to takmer na nič. Neplatí sa za vysokú školu a tak napríklad nielen niektorí lekári, ktorých by sme tu potrebovali, zadarmo vyštudujú a potom idú „do lepšieho" za hranice. Určite by bolo zodpovednejšie, aby si každý študujúci nadštandardné vzdelanie na vysokej škole na Slovensku zaplatil.

 

Ale absolútne najväčšou absurditou na Slovensku je, ako všetci vieme že sa tu kradne, ale

ešte nikto z vrcholových politikov nebol za krádeže odsúdený.

 

Ak máte nejaké tipy na doplnky, neváhajte ich napísať do diskusie, alebo do svojho vlastného blogu.

 

Ale, aby som nebol iba pesimistický, chystám desať dobrých tipov, pre ktoré sa oplatí žiť na Slovensku.

 

 


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Armádny generál: S migmi si načas vystačíme, no bude to drahšie

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac. Nebo by nám však dočasne mohli ochrániť aj Česi či Poliaci.

Nadhľad Matie Lenickej

Radi by sme mali istotu, že ráno ešte bude svetlo

Rozumieme, komu najviac nahráva a vyhovuje Kiskova kauza.

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa veriť nedá, pre Danka

V Smer-SNS-Híd je kapitán veľkým pánom.


Už ste čítali?